Konečně spolu

21. října 2011 v 20:05 | Jouer & Perdent |  Jednorázové
Naše první společná a použitelná jednorázovka.
(Možná se ještě časem dočká úpravy.)
STARŠÍ POVÍDKA! NEPOUKAZUJTE PROSÍM NA CHYBY, VÍME O NICH. BERTE S REZERVOU.


Konečně spolu
Lily seděla ve velké síni a jedla svůj oběd když v tom přiběhla uřícená Kendel a spustila "Hele,Lily představ si že jsem mluvila se Siriusem a Jamesem." Pravila do ticha Kendel. "No a co jako……" řekla Lily polohlasně s nepřítomným výrazem a dál se věnovala jídlu. "No to je přece úplně boží. Nebo ne?" Lilyin pohled na Kendel byl velmi strohý a krátký. "No jistě Kendel opravdu skvělé." Řekla ironicky "Lily prosím tě ty se ale neraduješ doopravdy." "Uhodla jsi, že by začal pracovat tvůj malý mozek….." Ty jsi hrozná Lily, proč se taky neraduješ jako já." "Zkus hádat" Kendel se zamyslela a pak řekla: "Že by proto že Jamese a jeho partu nemáš ráda…??" "Ano deset bodů pro Kendel," Ušklíbla se Lil. "Ty zas používáš mozek..??" "tss" Přecedila Kendel přes zuby. "Promiň ale co kdyby se ti opotřeboval." "Lily já mozek používám ale jen na důležité věci." "A to je třeba…..??" Lily se podívala kamarádce do očí. "Třeba na KOUZLO POMLUVY!" Vypískla po chvilce mlčení Kende.l "A mimochodem už jsi četla nové číslo…..??" Vyhrkla na Lily. "Ty myslíš to číslo kde jsou ty články o Potterovi?" Kendel přikývla hlavou. "No tak to jsem četla." Svorně odpověděla a než stihla pokračovat ve větě Kendel jí skočila do řeči "Který článek se ti líbil víc?" Lily chvíli seděla a přemýšlela nad absurditou článků své kamarádky v nichž stálo že James Potter a jeho kamarád Sirius Black jsou holky což je opravdu nehorázný nesmysl a pak ještě že patří ke Smrtijedům což je ještě větší blbost. Pak na hlas řekla: "Nevím co by tam s ním dělali." "Cože?"
Lily si odkašlala a pohotově řekla. "Jen říkám že jste je pěkně setrěli." Kendel se usmála. "No jo to se nám s Hazel povedlo." Pak přejela Lily takovým zvláštním pohledem. "Ježiši už zase myslí…" Řekla si Lily tak neslyšně že kromě ní to nikdo nemohl postřehnout. Víš co….." Začala opět Kendel: "Ne co..?" Optala se Lily. "Nechtěla bys s náma taky psát…..jako myslím se mnou a s Hazel……o Potterovi a tak víš?" Lily vyplašeně vykulila oč.i "Ehm….no nechci být zlá ale asi bych to nevydržela s Hazel." Špitla. "Já ji mám ráda to je samozřejmost ale no……." "Já vím je tak trochu blbá." "No tak tohle jsem nechtěla říct ale nevadí……stejně tě obdivuju že to s ní vydržíš." Kendel pokývala hlavou. "No tak za tohle mě obdivuje víc lidí."
"Hmm…….to máš asi pravdu." Řekla Lily a podívala se do svého talíře kde teď zbývalo už jen jedno sousto. Po chvíli ticha lili začala: "Víš co jsem slyšela Kende.l" "Ne." Zavrtěla hlavou Kendel. "No Black o tobě něco říkaL." "Vážně a co….????" Vykřikla na Lily kamarádka. "Kendel když přestaneš křičet tak ti to možná i řeknu." "A jo promiň." Kendel sklonila hlavu. "No tak já pokračuju…….říkal o tobě něco v tom smyslu že jsi cituju ho: dost dobrá
kost." "FAKT……kecáš to že o mě řekl a,a co Hazel?" Lily se nechápavě podívala na kamarádku. "No chci říct …..říkal něco o Hazel…..???" Liyi zakroutila hlavou. "Ne…..zatím o ní nic neříkal, nebo teda jsem nic takového neslyšela." "Ty jo to je hustý." Lily se nadechla. "Ach ano opravdu skvělé."
"Zase se neraduješ opravdově…….proč mi to děláš?" "Já je prostě moc nemusím……..no prostě je nemám nějak extrémně v lásce…chápeš………ale to neznamená že je taky nemáš mít ráda." "Pro boha Lily nebuď trapná……copak si myslíš že nevidím jak se na sebe díváte?" "Cože?!" Vykřikla na celou velkou síň Lily. " Jako ty si myslíš že…….že Pottera miluju…nebo co!!!??" Všichni se na ni podívali a když řekla: "…že Pottera miluju..nebo co!!??" Vřítil se do místnosti právě James a Sirius.
"Lily uklidni se prosím." Začala Kendel. "Jasně takže ty na mě začneš vytahovat tohle a já se mám uklidnit!!?" V tom se do konverzace vřítil James. "Hele Evansová" "Ty se do toho nepleť ty s tím nemáš nic společného!!!" Teď už je pozorovali úplně všichni. "Tak já s tím nemám nic společného jo??!.....právě jsi řekla že mě miluješ Evansová!!" Taky vykřikl James "Já……já se vám všem omlouvám…..moc se omlouvám….." Řekla zlomeným hlasem. "…A..a hlavně tobě Pottere."Řekla skoro v slzách a vzběhla z velké síně jako namydlený blesk. "Lily počkej,Lily." Snažila se jí zastavit Kendel, ale marně. Lily běžela přes celé školní pozemky a po tvářích se jí kouleli slzy až konečně přiběhla ke starému velkému stromu u jezera tam si sedla dala si hlavu mezi kolena a plakala, plakala tak usedavě že se celá třásla hrozně litovala toho co se stalo a v duchu si říkala. "Ó můj bože proč já proč já…proč jsem tak….tak hloupá!!" Když se uklidnila čekala ji hodina Lektvarů což pro ni bylo víc jak nepříjemné protože tam chodil i Potter a jeho partička. Toho dne Lily přišla pozdě do hodiny svého oblíbeného profesora pana Horácia Křiklana a to nevěstilo nic dobrého když vběhla do dveří všichni se na ni dívali Lily
se hned začala omlouvat panu profesorovi proč vlastně přišla pozdě ale profesor ji přerušil "Ale to je v pořádku drahá slečno Evansová,pan Potter už vás omluvil že vám bylo nevolno. Opravdu vypadáte nějaká pobledlá po hodině si zajděte na ošetřovnu, ano?" "Dobře."Řekla poněkud zmateně a šla si sednou na své obvyklé místo jenže dnes bylo plné seděl na něm nějaký nový student a tak si šla sednou vedle svého kamaráda Severuse Snapea. "Ahoj."Pozdravil ji plaše. "Ahoj Seve." A začala zmateně listovat v učebnici. "Jsme na straně 129." Lily se usmála. "Děkuju." Severus její usměv opětoval. Pak už celou hodinu mlčeli a poslouchali Křiklanův výklad. Po hodině se Severus i Lily rozešli každý jiným směrem Pan James Potter na Lily čekal před učebnou. "To já jsem tě omluvil." "Já vím…..a ještě jednou se ti omlouvám." Po celou dobu měla Lily sklopené oči. "To je v pohodě……..ehm….no nechceš doprovodit na ošetřovnu?......když Srabus
nemůže." "Pro tvou informaci jmenuje se Severus…..a ne díky na ošetřovnu to zvládnu sama." V tom ale zakopla na schodech a ošklivě si odrala koleno po její světlé kůži stékaly pramínky rudé krve. "A pravdu to zvládneš sama…..Lily" "Ehm…teda chci říct Evansová." "No s tvou pomocí to asi půjde líp Po-Jamesi." A tak ji James vzal do náruče a vtiskl jí něžný polibek a ona ho opětovala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cassiopea-black cassiopea-black | 2. ledna 2012 v 17:25 | Reagovat

povídka se mi líbila :) jenom je tam dost překlepů a pravopisných chyb... tak na to pozor ;)... a ještě by bylo dobrý ten text oddělovat ;) takhle je to hrozně zmatený a člověk se v tom lehce ztratí... pak už ani nevim, komu daná věta patří... každá přímá řeč, pokud teda nepatří stále jedný a tý samý osobě, se píše na nový řádek ;)... ale to všechno časem doladíte :) kdybyste chtěly s něčim poradit, tak vám ráda pomůžu (dopředu ale upozorňuju, že s grafikou pracovat neumim xD)

2 Joure Joure | Web | 2. ledna 2012 v 17:44 | Reagovat

[1]: Pravda, je tam dost chyb. Ale je to už stará povídka a myslím, že jsme se zlepšily. Zkus přečíst něco dalšího a posuď sama. :)

3 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 10. srpna 2012 v 21:19 | Reagovat

Jak už psala Cass... Jsou tam sice nějaké chyby, ale respektuji, že už to je dlouho, co jste ji napsaly... Jinak moc pěkná povídka akorát mi přijde, že ten konec je trochu uspěchaný. Ale to se stává... Jinak je to moc hezká jednorázovka! Taková... hm... oddechová...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama