6.- Vánoce jsou svátky (ne)klidu

21. října 2011 v 21:11 | Jouer & Perdent |  Žít a nechat žít
Blíží se Vánoce. Tento díl je spíš o Lily, Jamesovi a jejich přítelích.

Motto: Láska je větší než příval slov. O lásce se nediskutuje. Láska je.

"Lily, ty ses úplně pomátla. Bavit se s někým ze Zmijozelu?"
"Jamesi neznamená, že když je někdo ze Zmijozelu, tak hned musí být Smrtijed. Nebo snad ano?"
"Prosím madam." Řekl James a ukázal na portrét Buclaté dámy. "Děkuju." Evansová vklouzla do místnosti a sedla si do křesla ke krbu. "To taky neříkám, ale většinou to tak bývá. A víš co tatínek-Smrtijed, maminka-Srtijedka, bratříček-Smrtijed,sestřenka-Smrtijedka, tetička a strýček to samé, prostě se tomu nedokáže ubránit tak bude taky Smrtijed-ka." Při tomto monologu si Potter sedal, do prosezeného křesla vedle Lily. "To ano, ale jsou i výjimky co třeba takový, Sirius Black. Myslím, že ho dobře znáš, jo počkej on je, tvůj nejlepší kamarád. No jak jsem na to mohla zapomenout." Dvanácterák se neubránil úsměvu. "Dobře máš pravdu. Víš co, už to nebudeme řešit, máme na sebe přece jen dva dny. Ty opravdu musíš domů?" Zrzka se smutně pousmála. "Ano musí, jedu s našima a Petuniido Alp." James jen přikývl a zhluboka vydechnul. "Já vím, ale přece jen mě to mrzí."
"Mě taky, nabízela jsem ti přece, abys jel se mnou a našima. Tys nechtěl."
"Nenechám tady přece Tichošlápka jen tak s Červíčkem."
"To už jsem taky slyšela nejmíň stokrát."
"A navíc je mi trapné být tam s tebou a tvou sestrou a tak."
"Ach tak a mí rodiče ti nevadí?" Potter se usmál. "Představa, že tvoje sestra bude moje švagrová a tvá matka má tchýně…Je trošku…"
"Děsivá co?"
"Maličko…ehm trošičku víc. Nesměj se!"
"A jak si můžeš být tak jistý, že si tě vezmu?"
"Prostě to vím…" Pak se oba začali smát a do místnosti vstoupila nasupená Kendel, jež se na Lily dívala jakoby ji chtěla uhranout. "Já chápu, že chceš i jiné kamarádky ale proč zrovna nějaké zmijozelské krávy?! Já tě mám ráda, jsi skoro jako moje sestra…" Evansová se zatvářila překvapeně. "Netvař se tak hloupě Lily."
"Aha ty mluvíš o Katie…" Protočila panenky a znechuceně se podívala na Pottera. Kendel se zadívala na zrzku. "No tak, mě té holky bylo líto. Vypadala tak trochu vyčleněná z kolektivu." "Jak si můžeš být jistá, že se ti nechystá ublížit? Jak můžeš vědět že, že za tím nestojí ten tvůj přiblblý kamarád?!" Lily si stoupla, dala ruce v bok:"Tak za prvé:Není to můj kamarád chápeš. Za druhé: Přátele si snad můžu hledat sama! A za třetí: …" James,který stále seděl v křesle se konečně rozhodl zakročit. "A dost! Jste kamarádky ne? Tak se k sobě tak chovejte, bože…" Děvčata se na něj ošklivě zadívala, pak si spolu vyměnila stejné pohledy. Evansová začala:"Myslím si, že po tomhle výstupu…To nebude tak lehké…"
"A kdo říká,že ano? Lily teď se spolu skoro deset dní neuvidíme, můžeme si to obě srovnat v hlavě."
"No skvělé! Ne, že budu na horách se svou idiotskou sestrou, ale ještě budu řešit další problém? Jak si mám asi vyčistit hlavu, když pořád musím něco řešit!" Řekla na konec a vyšla se vzpřímenou hlavou ze společenské místnosti do spoře osvětlené kamenné chodby. Šla i když nevěděla kam. Hnal ji vztek, smutek… Byla si jistá, že alespoň Kendel ji pochopí. To ona jí, už dávno říkala jak důležité jsou kouzelnické vztahy. Říkala to sice jen kvůli tomu, že její otec pracuje na ministerstvu? Lily měla zmatek ve všem co se kolem ní dělo. Nebyla si ničím jistá. Věděla jen to, co se nenávratně blížilo, cesta domů. Jenže letos se jí nikam nechtělo. Procházela prázdným hradem a pomalu se vracela ke své společenské místnosti. Když se zastavila před obrazem Buclaté dámy, ještě chvíli se přemáhala, než řekla heslo. Ve skutečnosti se ve vnitř nic nezměnilo. Až na to že, křeslo ve kterém seděl James bylo prázdné. Seděla v něm Kendel a Sirius ji právě objímal. Oba dva Lilyinu přítomnost nevnímaly. Těžko říct zda to bylo kvůli hádce, nebo jen kvůli jejich lásce, která jak Evansová vědě už od samého začátku nebude mít dlouhé trvání.
(Perdent: I když skoro dva měsíce je na Siriuse slušný výkon.:D)
Tak se sebrala a šla do své ložnice. Vytáhla kufr, do kterého už si nabalila pár věcí a netečně se dívala na jeho obsah, který spočíval ze čtyř párů ponožek propáleného hábitu a starého fotoalba. Vzala si album do rukou a otevřela jej přesně uprostřed. Na fotce byla Lily, její matka a otec, také její sestra. Evansová na snímku právě slavila své jedenácté narozeniny, narozeniny, které jí změnily život. Pak album položila na samé dno kufru a začala ze zásuvek vytahovat své milovské svetry, trička a její jediné džíny. "Když už nic tak, možná dostanu nové. Cs…Vánoce, prý svátky klidu a míru. Já je ale letos vnímám, jako jednu pohromu za druhou." O chvíli později někdo zaklepal na dveře, byl to Dvanácterák udýchaný a unavený. "Konečně jsem tě nešel. Kde všude si byla prosím tě?"
"Všude. Víš co povím ti to zítra. Bude přece sobota a navíc jdeme do Prasinek."
"A nechceš si promluvit rovnou?" Zeptal se James. "Ne promiň jsem nějaká unavená…Dobrou noc."
"Dobrou noc Lily…" Zrzka za ním zavřela dveře a šla si lehnou. Než usnula zamyslela se nad tím co říkala Kendel. Měla pravdu nebo si to jen vymyslela?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama