5.- V podstatě je to hračka

21. října 2011 v 21:04 | Jouer & Perdent |  Žít a nechat žít
Katie začíná pomalu ale jistě uskutečňovat svůj plán..

Motto: Přátelství mezi dívkami není než pakt o
neútočení.

"Ne, hele to opravdu ne." Odporovala Katei Scarlletinu už snad padesátému způsobu jak se zbavit Kendel Whitové. Od té doby co se Ell rozležel, její plán v hlavě se rozhodla 'pomáhat'. "No tak Katei, to je nejhumánnější způsob."
"Já si opravdu nemyslím, že by bylo dobré ji upálit na dívčích záchodkách. Za vydatné pomoci Ufňukáné Uršuly."
Proč já blbec jsem jí vůbec řekla, že chci její pomoc? Asi jsem nebyla úplně v pořádku, ale já asi nikdy nebyla v pořádku. To ale není podstatné, teď se musím soustředit na Evansovou. Sakra budu jí muset říkat 'Lily' to teda bude masakr. Čas běží, už jsem se jí mohla vloudit do podvědomí dřív…Ne nemohla, to bych jí asi něco udělala. Ach jo, nevěděla jsem, že to bude až zas tak složité…
Právě mířili do sklepení, kde je čekala dvouhodinovka lektvarů se studenty z Nebelvíru. "Katei, uvědomuješ si, že máš právě jedinečnou možnost…" Kate jen mlčky přikývla. Přemýšlela o tom jak nenápadně vstoupit do Lilyina podvědomí. Prostě za ní zajdu a řeknu: 'Ahoj Lily prosím tě mola bys mi to vysvětlit, já tomu moc nerozumím. Nebo: mohly bych si sednout… ´ Bla bla bla, atd…Jo to půjde… O chvíli později už byli v učebně. Lily i s Kendel seděli na svém obvyklém místě. Seděli tam jen dvě, což hrálo Katei do karet. "Ehm…Můžu si přisednout?" Řekla rádoby mile a přátelsky. Kendel si jí změřila pohledem, zvedla obočí, pak se zvadla a šla si sednout k Siriusovi. "Prosím řekni ano, prosím, prosím…"
"To víš, že jo. Sedej." Katei, zaskočená, ale mile překvapená, si sedla a nachystala učebnice. Trvalo jí to déle než obvykle, dělala to schválně, v hlavě si totiž formovala další otázku. "A tobě nevadí, že jsem ze Zmijozelu?" Evansová se usmála. "Ne, proč by mi to mělo vadit? Kdysi jsem měla nejlepšího kamaráda ze Zmijozelu."
Kdysi?! Jsou to dva roky, co ti řekl 'Mudlovská šmejdko.
"Kdysi…Vlastě jsou to dva roky, co se spolu nebavíme. A když, už jsme u toho tobě nevadí, že jsem z Nebelvíru?" Zmijozelská studentka v sobě musela zadusit odpověď, kterou by za normálních okolností, bez větších caviků vychrlila. "No…Ne, i ve vaší koleji se můžou najít nadaní žáci." Lily jen zamručela, jakože souhlasí. "Líbí se mi, že nejsi předpojatá, jako…"
"Jako má kamarádka?" Katei jen mlčky přikývla a v duchu si nadávala za to co právě řekla. "Nesmíš jí to ale dávat za zlé. Většina tvé koleje by nás stejně nejradši ukamenovala." Začala se smát Evansová. Já bych byla mezi prvníma, kdo by se odhodlal. A že nevíš, kdo by byl má první oběť no přece TY!
"Když myslíš…Hele Křiklan už se chystá něco říct."
"Jo tak mu dáme prostor."
Zbývající dvě hodiny strávili ve sklepení prosyceném různými pachy, barevnými párami, které stoupali z kotlíků a mísili se do nechutného zápachu. Většina studentů už byla z omamných vůní tak zmožena, že jen seděli u stolů, znuděně míchali lektvar a očima posunovali hodinkové ručičky na svých zápěstích. "Ještě půl hodiny do konce." Oznámil Křiklan, který začal obcházet mezi studenty, nahlížel do jejich kotlíku a už jen pohledem hodnotil jejich obsah. "Ale Pettigrewe, ten lektvar má být vláčný a světle modrý. Ne hrudkovitý a oranžový… Měl byste si vzít příklad třeba…"
Dokolébal se k Lily, která dokončovala poslední kosmetické vady. "…Ze slečny Evansové, jako vždy vynikající. Vidím, že jste si našla kamarádku i ze Zmijozelských řad. To je chváli hodné."
"Děkuji, pane profesore." Řekla, Lily skromně a usmála se na Katei. "Prosím, uklízejte. Za chvíli končíme." Když se všichni chystali k odchodu zavolala ještě Katei na Lily: "Lily, počkej! Prosím tě mohla bys my pomoct? Já jsem to trochu nepochopila. Byla bys tak hodná a vysvětlila mi to? Pokud tě to moc neobtěžuje…"
"Ale ne vůbec. Jenom nebylo by pro tebe lepší zajít rovnou za Křiklanem?" Kat se zadívala do země. "No víš já za ním chodím skoro pořád a už je mi to trapné…"
"Tak to jo. Kdy máš čas?" Studentce jakoby se rozsvítilo světlo majáku v mlze, všechno teď už bylo hrozně jednoduché. "Musím se ještě sbalit, jedu na Vánoční prázdniny domů."
"No tak po Vánocích, taky se ještě musím sbalit." Když to Lily říkala, byli už skoro ve druhém patře. "Dobře tak po prázdninách se sejdem. V knihovně?" Kat přikývla na znamení souhlasu a pak je roztrhl dav.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama