4.- Přetvářka nadevše

21. října 2011 v 20:57 | Jouer & Perdent |  Žít a nechat žít
V této kapitole se obkevuje jedna nová postava. Zda-li bude podstatná pro příběh se dozvíte časem.

Motto: Není těžké mít strach. Těžší je ho překonat.

Kate šla odhodlaně na další hodinu. Před učebnou kouzelných formulí zevlovali ostatní spolužáci. Mezi nimi byla i Katiina nejlepší kamarádka Scarllet. Scarllet, ze stejné rodiny jako všichni zmijozelští studenti, byla čistokrevná a začínající smrtijedka. "Ell," Volala Katie už z dálky. "dostala jsem skvělý nápad."
Scarllet pozdravila kamarádku jen kývnutím hlavy, aniž by jí věnovala jediný pohled. "Jaký?" Zeptala se stroze, dál sledovala mrzimorského studenta, jakoby mu chtěla provrtat do zad díru. "Ehm… Scarllet?" Ell jí nevěnovala pozornost dál se dívala na studenta. Po chvíli se mrzimorský začal podivně svíjet. "Chm…myslela jsem, že vydrží dýl." "Jaký plán máš na mysli Kat?" Pravila teď už se zaujetím Scarllet. "Nemůžeš je všechny ocejchovat." "Ne, ale taky je nemůžu všechny zabít…" Katii pokrčila rameny a vrátila se ke svému plánu. "Ell neslyšela jsi někdy o něčem, co by mi mohlo změnit podobu? Nemyslím jen dočasně." "Tím se nám vylučuje mnoholičný lektvar. A proč tě to vůbec zajímá, nejsi spokojená se svým vzhledem? Nebo…" V tu chvíli se k třídě došoural profesor Kratiknot. "Proč ještě nejste ve třídě?" Někdo z davu řekl polohlasem: "Protože je zamčeno, tupče." "Jak výstižné. Nechápu, proč tady ještě pořád jsme. Máme přece navíc ne?" "Ano máme přece navíc. Musím uznat, že Ell má jasno v tom co od života očekává. Už teď je hrozivější než moje matka." Všichni se nahrnuli do třídy na další z úmorných hodin. Katie se Scarllet si sedly ke stolu který byl nejdál od učitelovi katedry. Katie se na kamarádku podívala s neobvykle významným výrazem. A očekávala, že se jí Scarllet zeptá na strategii. Ell však jen protočila oči. "No tak Katie. Víš určitě, že je to dobrý nápad?" "Máš pravdu není to dobrý nápad… je to skvělý, přímo
dokonalý nápad." "Dobře jestli je to tak dokonalé jak říkáš. Už víš,co budeš dělat?" "No začala jsem už tím, že…" "Katie, nechci ti do toho mluvit, ale být tebou, tak ji začnu ničit zevnitř." Katie se zatvářila nechápavě. "Jak jako zevnitř?"
"Buď bych s ní začala být velká kamarádka, nebo bych ji zrovna zabila." "To je právě to, já nedokážu zabít." "Klid, můžeš si to nacvičit na jiných mudlovských šmejdech. Stačí jen překonat strach…" "Ale já nemám strach Scarllet." El se na ni podívala a s našpulenou pusou pravila: "Jistě že ne, ty se jenom bojíš, to je přirozené." "Ty mi něco povídej o tom, co je a není přirozené…Je normální, že lidi umírají jen tak…No jo to je celá drsná Scarllet…Přece jen bude lepší, když budu prozatím za hodnou…Tím nic nepokazím." "Budu kamarádka."
"Cože?" "Budu kamarádka jak jsi říkala." "To je dobrý plán…Alespoň se naučíš hrát…Ale i tak už jsi dobrá herečka Kate." "Hmm…Lepší než si myslíš."
"No když myslíš…" "Doufám, že jsem se rozhodla správně. A kdyby ne…I tak dobře…Odedneška se budu přetvařovat a hrát si na něco, co nejsem…Zajímavý bitevní plán…A možná je ještě lepší než ten můj… Každopádně se matky na tu knihu zeptám, tak nebo tak. Vždycky je lepší mít zadní vrátka…Horší bude, jakým způsobem se jí mám vloudit do života? A jak ji mám přesvědčit, aby mi Evansová věřila? A jak se zbavit těch jejích kamarádek? " "Scarllet, byla bys ochotná pro mě něco udělat?" "Podle toho, co to má být…" "A to je pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a nezapomeňte mi příště přinést tu práci. " "Jakou práci, sakra?" "Nerozčiluj se, na rozdíl od tebe jsem zbytek hodiny dávala pozor. No tak, co chceš?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama