2.- Plán

21. října 2011 v 20:54 | Jouer & Perdent |  Žít a nechat žít
Dle mého názoru, už zajímavější. Děj se pomalu ale jistě rozrůstá. Stále ještě naše začátky, jak budou kapitoli postupovat, jistě si všimnete rozdílu v psaní.

"No ty kráso…a to mi říkáš jenom tak? Musíme to nějak oslavit…"
"No to právě nechci, víš…chtěla bych, aby se to nikdo nedozvěděl…nebo aby to alespoň nevěděli do té doby, než to bude oficiální… Chápeš?"
Kendel přikývla. "Bude to naše malé velké tajemství." Pak už se o tom nebavili Lily trochu litovala toho, že to Kendel řekla, ale na druhou stranu byla ráda, že se o tom můžou spolu mluvit a nikdo se na ni nebude dívat jako na pitomce. Možná…Na opačném konci velké síně si právě sedala ke stolu Katie. Pořád ještě znechucena tím co před chvílí vyslechla. Se znechuceným pohledem se zadívala na nebelvírský stůl u kterého seděla, Lily. Po chvíli se k nim přidali také Poberti, kteří se jako tradičně vesele smáli. Hned zamířili ke svým místům, ale Sirius si tentokrát nesedl po boku svého nejlepšího kamaráda, sedl si ke Kendel, kterou jakmile se posadil, políbil. Kendel mu bez otálení polibek opětovala, když se od sebe odtrhli. Díky taktnímu zakašláni Lily a protočením panenek Jamese, kteří se na sebe ku podivu zářivě usmívali. Jejich počínání si nemohlo nevšimnout pár studentů-čumilů. "Zrovna jsme se o vás bavili." Řekla Kendel do nastalého ticha. "Ale nepovídej?"
"A co pěkného jste si o nás říkaly?" Zeptal se s úsměvem Sirius a znovu políbil svou přítelkyni. Ta mu však tentokrát polibek neopětovala, ale naopak se od něj odtrhla a začala: "Lily říkala,že,..." "Že je dneska hezky mohli bychom jít dřív na bylinkářství…" Vložila, se do hovoru Evansová a zpražila kamarádku ošklivým pohledem. S Katii na druhém konci velké síně lomcoval vztek, ale také trochu žárlivosti. "Co si o sobě do hajzlu myslí?! Jsem Lily Evansová pohodím svýma zrzavýma vlasama a všichni mi budou klečet u nohou! Nesnáším zrzky. Proč ho tak trápí…chudák James V očích má tolik očekávání, a ONA si jen sedí a sem tam se na něj podívá a myslí si, co neudělala…Já bych jí tak něco udělala…něco zlého." A doslova šíleně se usmála. V tu chvíli si k ní přisedl ne moc oblíbený student, se kterým chodila do stejného ročníku. Ten, to však měl naopak nenáviděl Jamese, ale bezmezně miloval Lily."Však uvidíš veverko já už si na tebe počíhám…to se neboj." V Katiině hlavě už se pomalu ale jistě formoval plán k tomu jak uškodit Evansové a udělat vše pro to aby Dvanácterák nebyl jejím počínáním nijak v nebezpečí. Zabít ji nemohla na to by se přišlo. "Ahoj…" Pozdravil ji někdo nesměle. "Ahoj. Potřebuješ něco?" Osopila se na něj, aniž by cokoliv udělal. "Ne. Promiň." Povzdechl si Severus a přisunul si blíž k sobě ledvinkový nákyp. "Ano…přece celá moje rodina studovala ve Zmijozelu, všichni byly, jsou a budou na té 'zlé' straně…A já nebudu výjimkou." Podívala se vedle sebe, kde seděl Snape s hlavou skloněnou těsně u talíře vypadal, jakoby se chtěl stát neviditelným. V to se Katiina nit úvah přetrhla. "Jsem stejná jako moje matka…bože, už myslím stejně jako ona…Jsem stejná…" V tu chvíli se jí před vnitřním zrakem promítla ona sama, jenže starší, jak stojí uprostřed haly v jejich rodinném sídle. Stejně jako její matka, čekající na bratra, který přinese nejnovější zprávy o Pánovi zla, zprávy o tom jestli je její manžel na živu. Život v obavách a přeci v blahobytu. "Po čem víc můžeme toužit? Dostaneme se k moci a zničíme ty odporné mudly…Ten plebs…" Tato slova slýchávala často z úst své matky. A upřímně je nenáviděla teď je však říkala ona. "Jinak to ale nejde Kate…" Pošeptalo jí její podvědomí. "Každý jsme špatný jen někteří to umí maskovat." Dojedla. "Musím do knihovny…do oddělení s omezeným přístupem…Tam najdu to co potřebuju…a možná i něco víc."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Paddy Paddy | Web | 8. ledna 2012 v 20:12 | Reagovat

začínám se té Katie nějak bát.. esi se dá dokupy se Snapem... no uvidíme XD

2 Moni Moni | E-mail | Web | 30. ledna 2012 v 16:00 | Reagovat

Zase! Máš skvělý nápad. A zase! Musím ti poradit, protože se mi tvůj styl psaní líbí a tvoje nápady též.
Předělej si písmo z kurzívy na normální. Vždycky luštím jestli to Katie řekla nahlas nebo si to jen myslela. Kurzívou piš jen to, co si myslí. A když začíná přímou řeč nějaká osoba, dej ji na nový řádek. Když to píšeš takhle dohromady, nejde se v tom moc vyznat.Opět čárky, ale na to přijdeš časem sama.
Konec kritiky, jinak se mi to moc líbí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama