1.- Cože, Lilly!

21. října 2011 v 20:51 | Jouer & Perdent |  Žít a nechat žít
První kapitola. Napsaná zhruba před rokem. Je to jedna z našich začátkových. Ikdyž se Vám bude zdát možná o ničem. Časem se to rozroste. Za to Vám ručím! Pěkné počtení, přeji.

Motto: Zničil jsi všechno, tak znič i mé srdce…

Uprostřed chodby v pátém patře na sebe zapáleně pokřikují James Potter a Lily Evansová. Křičí na sebe kvůli nějaké hlouposti, která se Lily jakožto primusce vůbec nelíbila. (pozn. Uvažuji nad tím že třeba, řekl něco nějaké prvňačce a ta se rozplakala.) "Pottere už je ti skoro sedmnáct tak se alespoň trochu chovej jako dospělý!" Rozkřikla se zrzka a její hlas se linul celou chodbou. "Klídek Evansová, hele promiň špunte." Otočil se k holčičce, která se už s uplakaným výrazem vzdalovala ze středu dění. "Spokojená? Omluvil jsem se jí." A otočil se zpátky k Lily. "Ano jistě." Odsekla trochu pohrdavě. Katie :Ach jo… Ta malá zrzavá kravka mi jde pěkně na nervy. Nechápu, jak mu může říkat Pottere vždyť jí nikdy nic neudělal. No a té holce vlastně taky ne. Co já bych dala za to kdyby, si ze mě James utahoval nebo kdyby na mě i křičel. Nic bych mu nevyčítala. Ale ona…
Uvažovala dál dívka s dlouhými tmavě hnědými vlasy. Mezitím se dokonce uklidnila i hádka, která vznikla. A všichni studenti se začali rozcházet a mluvili o tom, co se zase stalo. V okamžik kdy se Katie zamyslela nad Potterem ji zrovna míjel. Byl v doprovodu svého nerozlučného kamaráda Siriuse Blacka kteří se smáli na celé kolo. "No co tak si do té prvňačky trochu strčil." Říkal právě s pobaveným výrazem Black. "Já vím ale tak nějak mě to trochu mrzí… Chápeš?"
"Jako co žes strčil do té malé holky? Nebo něco trošku jiného?" James se pousmál. "Jo tak trochu myslel , že je to s Lily na dobré cestě." Sirius se zatvářil trochu samolibě. "No konečně stavte slavo..." Katie: COŽE?! Na dobré cestě s, LILY? Od kdy je to LILY, vždycky to byla Evansová…
Další rozhovor mezi chlapci jí však unikl. Byli rychlejší než ona a bylo jí hloupé za nimi chodit. Asi o čtvrt hodiny se všichni odebrali do Velké síně na oběd. "Lily?" Volala Kendel na svou kamarádku. "No tak chovejte se jako lidi a ne jako kreténi." Promlouvala právě zrzka ke studentům čtvrtého ročníku, kteří po sobě metali nějaké kletby. Jeden kluk se na ni otočil a pravil: "Tarantale…"
"Protego" Vyhrkla Evansová nezaujatým, ale silným tónem.A v ten okamžik čtvrťák začal stepovat. "Tak to stačí. Finite." Máchla hůlkou a teprve teď se Kendel ozvala. "Ano co potřebuješ?"
"Ale nic jenom jsem se tě chtěla zeptat, co měl zase znamenat ten výstup v pátém patře?"
"Nic jen jsme se s Potterem přátelsky pobavili."
"Aha tak to chápu… víš, co mi pošeptal jeden ptáček jarabáček ?" Lily, se zatvářila zmateně a sedala si ke stolu. "Myslíš, že to chci vědět?"
"Ano tohle chceš, vědět James ti prý řekl: Lily. Super že?"
"No to je hezké to víš od Blacka?" Kendel se, trošku začervenala. "Jo, říkáme si všechno, když teď spolu chodíme." Lily, věděla, že je na sebe Kendel pyšná byl to pro ni životní úspěch chodit se Siriusem Blackem. "Kendel, já ti chci něco povědět ale slib mi že o tom nikomu na téhle škole ani nikde jinde nic neřekneš." Kendel jen mlčky přikývla a soustředila se na to co jí Evansová sděluje.
"Takže, no asi ehm…chodím s Jamesem…nebo teda pracuju (pracujem) na tom…" Kendel poklesla čelist.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paddy Paddy | Web | 8. ledna 2012 v 20:09 | Reagovat

tajnůstkářka Lily.. krásný XD

2 Moni Moni | E-mail | Web | 30. ledna 2012 v 15:49 | Reagovat

Musím uznat, že hezky píšeš, akorát jsou v textu zbytečné chyby, třeba čárky na místech, kde to jde dobře poznat:
Lily se zatvářila zmateně a sedala si ke stolu. "Myslíš, že to chci vědět?"
"Ano, tohle chceš vědět. James ti prý řekl: Lily. Super, že?"
"No, to je hezké, to víš od Blacka?" Kendel se, trošku začervenala.
Takhle je to opravené.
Ale nebudu ti tu kritizovat, jak nějaká kravička, co se chce jen vytáhnout, ale to já nechci. Já jen ti chci ukázat ty chyby co děláš a pomoct ti je odstranit. Protože píšeš pěkně a tyto chyby to hodně kazí.
Přeji další úspěchy ve psaní a hned se pouštím do první kapitoly.

3 Moni Moni | E-mail | Web | 30. ledna 2012 v 15:50 | Reagovat

pardon, do druhé kapitoly

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama